FANDOM


Disambig
Ten artykuł dotyczy zespołu przystankowego. Zobacz też: osiedle Derby oraz zespoły przystankowe Osiedle Derby III i Osiedle Derby VI.
Osiedle Derby

Zespół przystankowy Osiedle Derby (nr 1359, rozkłady jazdy) – zespół przystanków i krańców autobusowych, który znajduje się na Białołęce, w pobliżu skrzyżowania ul. Skarbka z Gór i ul. Magicznej.

Historia Edytuj

Zespół ten powstał w 1 marca 2008 roku w celu poprawy komunikacji w rejonie osiedla Derby – początkowo był to przystanek przelotowy dla linii 204, która rok później zaczęła tu kończyć swoją trasę wraz z linią 304, a w 2013 roku, po rozbudowie krańca oraz przebudowie ul. Skarbka z Gór, dołączyła do nich linia 527. W 2015 roku dołączyła tu linia E-7 oraz linia nocna N11, a w 2016 - linia E-9.

W dniach 15 - 16 lutego 2018 roku, w związku z uszkodzeniem prawego pasa jezdni na pętli autobusowej (obok peronu przystankowego), zawieszone zostało funkcjonowanie przystanku nr 02 - dla linii 204527 i N11 przystankiem dla wysiadających był przystanek nr 01, natomiast przystankiem dla wsiadających - 04. Linie 527 i N11 odbywały postoje na pętli na lewym (sąsiednim do uszkodzonego) pasie ruchu.
Osiedle Derby (przystanek) 3

Przystanek nr 02

Dnia 16 lutego 2018 roku, po wykonaniu niezbędnego remontu jezdni pętli autobusowej, autobusy wróciły na swoje podstawowe przystanki krańcowe.

Układ przystanków Edytuj

W zespole zatrzymują się następujące linie komunikacji miejskiej:

Galeria Edytuj

 

Krańce komunikacyjne na Białołęce:

Obecnie działające: AnnopolBrzezinyBukówBiałołęka DworskaChoszczówkaDąbrówka WiślanaDom Samotnej MatkiGrodziskJesiennych LiściJuranda ze Spychowa-SzkołaKupieckaNowodworyOlesinOsiedle DerbyPoetówTarchominTarchomin KościelnyZaułek-SzkołaŻerań FSOŻerań Wschodni
Niewykorzystywane: Białołęka-KanałMarcelinMańki-WojdyNowodworskaSkarbka z GórStare ŚwidryZaplecze