FANDOM


Disambig
Ten artykuł dotyczy zespołu przystankowego. Zobacz też: Osiedle Choszczówka.
Choszczówka

Zespół przystankowy Choszczówka (nr 1116, rozkłady jazdy) – kraniec autobusowy położony na osiedlu Choszczówka, w dzielnicy Białołęka. Przystanek krańcowy leży na ulicy Raciborskiej, autobusy zawracają w kryterium ulicznym RaciborskaPrzytulnaHenrykowskaWyganowska.

Kraniec o tej nazwie powstał 20 czerwca 1962 roku i miał on formę pętli, która znajdowała się przy ul. Przytulnej. Została tam skierowana linia 133, wydłużona z pętli Płudy znajdującej się dawniej przy skrzyżowaniu ulic Mehoffera i Strzybnickiej. która dojeżdża tu nieprzerwanie do dziś. W 1986 roku do Choszczówki wydłużono z Marcelina-WTFS linię 176. 4 czerwca 1995 roku po wypowiedzeniu przez właściciela działki, na której znajdowała się pętla, umowy miastu utworzono nowy kraniec o tej nazwie w dzisiejszym kształcie pętli ulicznej. Od 2003 roku kończyła tu swoją trasę także linie nocna 613, zastąpiona w 2007 roku przez linię N13, a ta z kolei, w 2011 roku, przez linię N64.

W zespole zatrzymują się następujące linie komunikacji miejskiej:

 

Krańce komunikacyjne na Białołęce:

Obecnie działające: AnnopolBrzezinyBukówBiałołęka DworskaChoszczówkaDąbrówka WiślanaDom Samotnej MatkiGrodziskJesiennych LiściJuranda ze Spychowa-SzkołaKupieckaNowodworyOlesinOsiedle DerbyPoetówStare ŚwidryTarchominZaułek-SzkołaŻerań FSOŻerań Wschodni
Niewykorzystywane: Białołęka-KanałMarcelinMańki-WojdyNowodworskaSkarbka z GórZaplecze

 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię