FANDOM


Disambig
Ten artykuł dotyczy zespołu przystankowego. Zobacz też: Ulica Bolesławicka.
Bolesławicka
Boleslawicka

Przystanek Bolesławicka 01
(wiata typu "Targówek", 2009)

Zespół przystankowy Bolesławicka (nr 1081, rozkłady jazdy) – zespół przystanków autobusowych, który położony jest na Targówku, na skrzyżowaniu ul. Rembielińskiej z ul. Matki Teresy z Kalkuty, w pobliżu ul. Bolesławickiej.

Historia Edytuj

Zespół został uruchomiony w 1971 roku wraz z uruchomieniem trasy tramwajowej przez ul. Rembielińską i bez zmian funkcjonował aż do 24 października 2015 roku, gdy przystanki tramwajowe zostały zlikwidowane w czasie modernizacji trasy tramwajowej Dworzec WileńskiŻerań Wschodni - uznano wówczas, że znajduje się w zbyt bliskiej odległości od zespołu Julianowska (ok. 200 metrów).

Przystanki o nazwie Bolesławicka zaczęły ponownie funkcjonować 29 stycznia 2018 roku, tym razem jednak były to dwa przystanki autobusowe, dotychczas zawieszone, a wznowione zostały one dla zawracającej ulicami Rembielińską i Matki Teresy z Kalkuty linii 376. Wówczas nastąpiło przenumerowanie przystanków w zespole – przystanki autobusowe noszące numery 03 i 06 otrzymały numery kolejno 01 i 02, zwolnione po zlikwidowanych przystankach tramwajowych.

Układ przystanków Edytuj

W zespole zatrzymują się następujące linie komunikacji miejskiej:

  • 01:
     okresowy na żądanie (szczyt popołudniowy): 376
  • 02:
     okresowy na żądanie (szczyt poranny): 376
  • 04:
    zawieszony