Wikia

Warszawikia

Warszawa Mokry Ług

5187 stron w Warszawikii
Dyskusja0
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy planowanego przystanku kolejowego. Zobacz też: ulica Mokry Ług i zespół przystankowy Mokry Ług.
Warszawa Mokry Ług (tu będzie).JPG

Miejsce, gdzie powstaje przystanek kolejowy (08.2014)

Warszawa Mokry Ług – budowany przystanek kolejowy, który powstaje w ramach modernizacji trasy Warszawa Rembertów – Zielonka (część linii kolejowej E75).

Z nowego przystanku pasażerowie powinni móc skorzystać w 2016 roku. Na przystanek będą się składać dwa perony boczne oddalone od siebie o 250 metrów, a pomiędzy peronami będzie umiejscowiony przejazd kolejowy. Na przystanku oprócz megafonów zainstalowane będą zegary i oznakowanie stałe[1]. Pomysł budowy przystanku jest jednak krytykowany m.in. przez burmistrz Rembertowa Agnieszkę Kądeję jako mający bardziej służyć mieszkańcom Zielonki niż Rembertowa, która preferowałaby raczej stację na skrzyżowaniu Chełmżyńskiej i Strażackiej[2].

Przystanek będzie znajdować się przy skrzyżowaniu ul. Czwartaków i al. Sztandarów, przy zespole przystankowym Mokry Ług, z którym w przyszłości stacja ma tworzyć jeden węzeł. Na stacji zatrzymywać się będą pociągi Kolei Mazowieckich. 12 października 2014 roku zamknięto fragment linii kolejowej w celu zbudowania przystanku i modernizacji linii[3]. Uruchomiony zostanie 1 sierpnia 2016 roku, będzie przystankiem granicznym pierwszej strefy biletowej ZTM.

Linki zewnętrzneEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. Rembertów zyska nowy przystanek, Kurier Kolejowy, 23.12.2011
  2. 2 miliardy złotych na remont linii kolejowej, TVN Warszawa, 13.02.2012
  3. PKP. Zmiana organizacji ruchu Białystok – Warszawa, Wspolczesna.pl, 28.08.2014

W sieci Wikii

Losuj Wikię