FANDOM


Varsoviada - turniej studentów pierwszego roku studiujących na uczelniach warszawskich i województwa mazowieckiego. W 2007 roku odbyła się 44. Varsoviada. Tradycyjnie impreza odbywa się 11 listopada na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a jej rozpoczęcie zaczyna się od uroczystego złożenia kwiatów pod popiersiem Józefa Piłsudskiego - patrona AWF. Organizatorem imprezy jest AZS Warszawa

Program turnieju obejmuje rozgrywki sportowe w następujących dyscyplinach: koszykówka kobiet i mężczyzn, piłka nożna, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, biegi przełajowe kobiet i mężczyzn, ergometr wioślarski kobiet i mężczyzn, pływanie kobiet i mężczyzn, tenis stołowy kobiet i mężczyzn. Były próby wprowadzenia do programu zawodów unihokeja, ale gdy okazał się "niewypałem" w kolejnym roku zrezygnowano z niego. Warunkiem rozgrywania zawodów zespołowych jest zgłoszenie się minimum pięciu zespołów. W ramach rywalizacji sportowej odbywa się także Trójbój Rektorski - rywalizują w nim rektorzy uczelni. W ramach Trójboju Rektorskiego rozgrywane są zawody w: minigolfa - trafienie piłką do dołka z odległości 1,5 m (do 2005 roku było rzucanie rzutkami do celu); rzucie piłką do kosza; strzelaniu na bramkę do piłki ręcznej z odległości 9 metrów.

Celem Varsoviady jest popularyzacja sportu i kultury fizycznej wśród studentów pierwszych lat studiów, jest też szansą na dostanie się do sekcji ASZ. Członkostwo w AZS to z kolei szansa na stypendium, darmowe korzystanie z obiektów sportowych oraz udział w wielu zawodach sportowych.

Linki zewnętrzneEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię