FANDOM


Disambig
Ten artykuł dotyczy ulicy. Zobacz też: zespół przystankowy Zaściankowa.
Zaściankowa
Zawady
Wilanów
Zasciankowa 1
ul. Zaściankowa (widok od strony Sytej)
Okres powstania: 1960
Długość: 1050 m
Zakres numerów: 3-98
Google MapsOpen Street Map

Ulica Zaściankowa – ulica w dzielnicy Wilanów, biegnąca od Wału Zawadowskiego do ulicy Sytej.

Leży na terenie przyłączonym do Warszawy w roku 1951 i była kiedyś jedną z dróg lokalnych wsi Zawady. Jako ulica Warszawy uzyskała nazwę w roku 1960[1].

Ulica jest jednojezdniowa, bez ścieżek rowerowych. W swoim biegu krzyżuje się z ulicą Bruzdową, a następnie odchodzą od niej ulice Dostatnia i Łokciowa. W planach jest wybudowanie nowego ciągu ul. Zaściankowej, który połączy się z wybudowanym w 2013 roku rondem ul. Sytej z ul. Vogla.

Strona południowa zachowała podmiejski charakter z pojedynczymi gospodarstwami rolnymi i sadami. Strona północna to już centrum Zawad z nowo powstałym osiedlem niskich kameralnych apartamentowców i segmentów. Różnica w zabudowie widoczna jest także wyraźnie w numeracji posesji. Strona nieparzysta to numery od 3 do 17, a parzysta na tym samym odcinku to od 4 aż do 98.


GaleriaEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. Kwiryna Handke, Słownik nazewnictwa Warszawy, wyd. Slawistyczny Ośrodek Wydawniczy, Warszawa 1998

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię