FANDOM


Wydmińska
Służew
Mokotów
Wydminska ulica
ul. Wydmińska
Okres powstania: początek lat 60. XX w.
Długość: 90 m
Zakres numerów: 4
Komunikacja miejska: T: nie kursują, A: nie kursują
Zobacz ulicę w Google Maps

Ulica Wydmińska – krótka ulica położona na terenie Służewca, chociaż zgodnie z MSI przypisana jest do Służewa. Jest ślepą ulicą odchodzącą od ulicy Orzyckiej i stanowi uliczkę dojazdową i parking dla znajdujących się przy niej domów.

Ulica wytyczona w pierszej połowie lat 60. XX wieku w ramach budowy osiedla mieszkaniowego (tzw. osiedla prototypów) dla Służewca Przemysłowego, ale przez wiele lat była tylko krótkim podjazdem do zaplecza znajdującego się u zbiegu Orzyckiej i Wydmińskiej baru "Janosik". Przedłużona w czasie budowy na początku lat 90-tych budynku przy Orzyckiej 8. Jedyny blok mieszkalny leżący przy ulicy (nr 4) został zbudowany dopiero na początku XXI wieku.

Nazwa pochodzi od leżącego 20 km na wschód od Giżycka, w pobliżu wsi Wydminy jeziora Wydmińskiego. Ulica leży na osiedlu, którego nazwy ulic wywodzą się od przyłączonej po II wojnie światowej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich (Bełdan, Niegocińska, Orzycka, Śniardwy, Tuchlińska, Wiartel i Wydmińska).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię