FANDOM


Wawrzyńca Surowieckiego
Ursynów Północny
Ursynów
Surowieckiego
Ulica Surowieckiego przy skrzyżowaniu z al. KEN
Okres powstania: lata 70. XX wieku
Długość: 1 100 m
Zakres numerów: 1-12
Google MapsOpen Street Map

Ulica Wawrzyńca Surowieckiego – ulica na Ursynowie, łącząca ul. Romera do al. Komisji Edukacji Narodowej. Odbywa się nią ruch autobusowy.

PrzebiegEdytuj

Ulica ciągnie się od skrzyżowania z ul. Eugeniusza Romera i ul. Barwną (która jest jej przedłużeniem – w lipcu i sierpniu 2014 roku wybudowano tutaj rondo), po czym biegnie na północ mijając uliczki Puszczyka i Zaorskiego dochodząc do ronda Budowniczych Ursynowa, od którego odchodzą także ulice Nutki i Zaolziańska, skręca na wschód, gdzie mija ulicę Koński Jar i dochodzi do skrzyżowania z al. Komisji Edukacji Narodowej i Beli Bartoka, która jest przedłużeniem Surowieckiego do alei Rodowicza.

OtoczenieEdytuj

Przy ulicy Surowieckiego mieści się Megasam, Teatr za Daleki oraz park Romana Kozłowskiego, od którego biegnie wzdłuż ulicy ścieżka rowerowa, skręcająca w al. Komisja Edukacji Narodowej. Przy ul. Surowieckiego 8 znajduje się także filia urzędu pocztowego nr 59, pod skrzyżowaniem z al. Komisji Edukacji Narodowej i Bartoka znajduje się stacja metra Ursynów.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię