FANDOM


Polska
Siekierki
Mokotów
Polska
ul. Polska (rejon ul. Gościniec)
Okres powstania: ok. 1920
Długość: 675 m
Zakres numerów: 3-35
Google MapsOpen Street Map

Ulica Polska – lokalna ulica licząca około 675 metrów długości, położona na warszawskich Siekierkach. Rozpoczyna swój bieg od skrzyżowania z ulicą Gościniec, a następnie biegnie w sposób kręty na południe, krzyżując się kolejno z ulicami: Kątną, Gąsocińską, Ananasową i Wolicką. Kończy się zaskakująco – droga po prostu w swoim ciągu zmienia nagle nazwę na Antoniewską.

Nazwa ulicy – Polska – wywodzi się od Polski, państwa w Europie Środkowej. Została nadana tuż po odzyskaniu niepodległości w latach 1918-1920.

Ulica Polska na początku XX wieku była małą wiejską drogą przebiegającą przez wieś Siekierki Duże. Po odzyskaniu niepodległości droga została nazwana ulicą Polską. Przez dekady drogą była lokalną asfaltówką na Siekierkach, od 1959 roku zaczął przyjeżdżać tutaj autobus 108. Od 2002 r. nad ulicą Polską przebiega wiadukt Trasy Siekierkowskiej (pod nazwą al. Becka). Obecnie planuje się w tej okolicy budowę Warszawskiego Parku Technologicznego. Warto przypomnieć, że w latach 30. XX wieku planowano na terenie Siekierek zbudować wioskę i stadion olimpijski – Polska miała starać się o organizację igrzysk w 1944 roku.

GaleriaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię