FANDOM


Orzycka
Służew
Mokotów
Orzycka
ul. Orzycka
Okres powstania: początek lat 60. XX w.
Długość: 1200 m
Zakres numerów: 1-27
Google MapsOpen Street Map

Ulica Orzycka – ulica położona na terenie Służewca, chociaż zgodnie z MSI przypisana jest do Służewa. Jednojezdniowa ulica biegnąca od ulicy Modzelewskiego do alei Lotników. Ulica powstała w pierwszej połowie lat 60. XX wieku, w ramach budowy osiedla mieszkaniowego (tzw. osiedla prototypów) dla Służewca Przemysłowego i otacza od zachodu dużym łukiem jego wschodnią część.

Ulica rozpoczyna bieg na skrzyżowaniu z ulicą Modzelewskiego i po drodze odchodzą od niej kolejno ulice Bełdan, Wydmińska, Gotarda, Śniardwy, Cybernetyki oraz Tuchlińska i następnie kończy swój bieg przy alei Lotników.

Ulica nie posiada ścieżek rowerowych. Kursują nią autobusy – na ulicy znajduje się jeden zespół przystankowy (Orzycka).

Nazwa ulicy pochodzi od od jeziora Orzysz. Ulica leży na osiedlu, którego nazwy ulic wywodzą się od przyłączonej po II wojnie światowej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich (Bełdan, Niegocińska, Orzycka, Śniardwy, Tuchlińska, Wiartel i Wydmińska).

Przy Orzyckiej znajdują się:

  • nr 20 - Krajowe Towarzystwo Autyzmu - Oddział Terenowy w Warszawie
  • nr 27 - Przychodnia Rehabilitacyjna Centrum Medycznego Damiana

GaleriaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię