FANDOM


Odolańska
Stary Mokotów
Mokotów
Odolańska.JPG
ul. Odolańska
Okres powstania: lata 30. XX wieku
Długość: 800 m
Zakres numerów: 3-60
Google MapsOpen Street Map

Ulica Odolańska – długa na około 800 metrów ulica położona na Starym Mokotowie łącząca aleję Niepodległości z Puławską. Przecznice ulicy Odolańskiej to Kazimierzowska, Wiśniowa i Bałuckiego. Ulica nie ma przedłużenia z żadnej strony i kończy się ślepo dla ruchu samochodowego tuż przed aleją Niepodległości. Nie odbywa się niej żaden ruch autobusowy czy tramwajowy.

Przy Odolańskiej znajduje się m. in.: Cafe Klimaty.

CiekawostkiEdytuj

  • "Cud z Odolańskiej" – w czasie powstania warszawskiego ludność chroniła się w piwnicach. Jedna z piwnic na Odolańskiej miała opinię bardzo pewnej i bezpiecznej. Pewnego dnia w piwnicy pojawiła się szara postać kobieca i zaczęła nalegać na natychmiastowe opuszczenie schronu. Udało jej się przekonać większość ludzi. Gdy wyszli, ku osłupieniu obecnych, sylwetka kobiety nagle rozwiała się, a po chwili w budynek trafił pocisk, niszcząc go doszczętnie i żywcem zasypując tych, którzy nie posłuchali ostrzeżenia.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię