FANDOM


Disambig
Ten artykuł dotyczy ulicy na Białęce. Zobacz też: Ulica Mławska w Śródmieściu.
Mławska
Nowodwory
Białołęka
Mławska
ul. Mławska (rejon ul. Mielnickiej)
Okres powstania: lata 80. XX wieku
Długość: 300 m
Zakres numerów: 2-11
Google MapsOpen Street Map

Ulica Mławska – długa na 300 metrów ulica osiedlowa w Bukowie, w rejonie Nowodwory, w dzielnicy Białołęka.

Historyczna ulica Mławska znajdowała się na terenie Nowego Miasta i łączyła Sapieżyńską z Franciszkańską, została wytyczona w 1912 roku. Prawdopodobnie nazwę uzyskała po I wojnie światowej, bo pojawia się na mapach dopiero w 1926 roku ([1]). Zaraz po II wojnie światowej planowano zmianę nazwy ulicy na Ryszarda Kowalskiego, do której jednak nie doszło. W tym przebiegu po raz ostatni pokazuje się około 1950 roku. Dziś w tym miejscu przebiega niewielka uliczka osiedlowa. Natomiast rejon, gdzie współcześnie mieści się ulica został przyłączony do Warszawy około roku 1980, a nazwa Mławska po raz pierwszy widnieje na mapie z 1982 roku ([2]).

Swój bieg ulica zaczyna skrzyżowaniem z Mielnicką, po czym biegnie na północ przecinając po drodze Główną. Kończy się na skrzyżowaniu z Landwarowską.

GaleriaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię