FANDOM


Lipińska
Stare Bielany
Bielany
Lipińska
Ulica Lipińska
Okres powstania: lata 20. XX wieku
Długość: 250 m
Zakres numerów: 1-11
Komunikacja miejska: T: nie kursują, A: nie kursują
Zobacz ulicę w Google Maps

Ulica Lipińska - jednokierunkowa, długa na około 250 metrów ulica położona na osiedlu Zdobycz Robotnicza w obszarze Miejskiego Systemu Informacji Stare Bielany w dzielnicy Bielany. Biegnie od pl. Konfederacji do ul. Kasprowicza.

Ulica wytyczona została w latach 20. XX wieku, wraz z budową osiedla Zdobycz Robotnicza.

Ulica rozpoczyna swój bieg na placu Konfederacji, w pobliżu jego wylotu w Schroegera oraz Daniłowskiego. Potem biegnie na północ skręcając lekko ku wschodowi. Nie ma żadnych przecznic, kończy się skrzyżowaniem z Kasprowicza. Ulica jest jednokierunkowa w kierunku północnym.

Obiekty położone przy ulicy to:

Przy ulicy położony jest szereg domów wpisanych na listę zabytków, wszystkie zaprojektowane zostały przez Janusza Dzierżawskiego w stylu neoklasycyzmu narodowego, wszystkie wykonane są z cegły. Powstały w 1927 (domy nr 3, 5, 7 oraz 9) i 1928 roku (domy nr 4, 6, 8). Dwa z nich (nr 6, 7) zostały przebudowane w 1995 roku. Szczególnie ciekawe są domy oznaczone numerem 3, numerem 6 oraz numerem 8.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię