FANDOM


Gąsienicowa
Marysin Wawerski
Wawer
Gasienicowa
Ulica Gąsienicowa
Długość: 500 m
Zakres numerów: 2-41
Google MapsOpen Street Map

Ulica Gąsienicowa – długa na 500 metrów ulica na Marysinie Wawerskim w dzielnicy Wawer. Biegnie od ulicy Korkowej do Związkowej.

Ciekawostką ulicy Gąsienicowej jest to, że wiele zabudowań wzdłuż niej posiada tablice z numerami posesji zawierające błędną nazwę ulicy. Takich wersji nazwy ulicy jest aż cztery: oprócz poprawnej wersji Gąsienicowa na kilkunastu domach widnieje nazwa Gąsiennicowa, na domu nr 30 widnieje tablica z nazwą Gosiennicowa, a na domu nr 28 tablica Gąnsiennicowa. Takich błędów w okolicy jest więcej, m.in. ulica Barburki (powinno być: Barbórki, tak brzmi oficjalna nazwa) albo Kazimierza Króla pisana jako Króla Kazimierza.

Ulica Gąsienicowa rozpoczyna się skrzyżowaniem z Korkową, po czym biegnie na południe przecinając ulicę Bychowską i dociera do skrzyżowania z ul. Związkową.

GaleriaEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię