FANDOM


Lucerny

Ulica Lucerny, jedna z granic obszaru

Sadul MSI

Obszar MSI

Sadul – osiedle oraz obszar MSI na terenie dzielnicy Wawer. Obszar zamieszkuje około 700 rodzin (dane z 2009 roku). Jego zabudowa to głównie domki jednorodzinne oraz osiedla.

Pierwotnie Sadul był osadą założoną w 1836 roku po zagospodarowaniu dóbr Zastów, należących do klucza wilanowskiego. W XIX wieku osada obejmowała 29 morgów i należała już do Wawra. W 1951 roku wraz z całą gminą Wawer zostaje przyłączony do Warszawy.

Ważniejsze obiektyEdytuj

W obszarze Sadul znajdują się:

Od 11 lipca 2002 roku działa Parafia św. Benedykta Patrona Europy, a przy Lucerny 95 jest budowany kościół. Na granicy obszarów Sadul i Anin funkcjonuje stacja kolejowa Warszawa Anin

Obszar MSIEdytuj

Sadul jako obszar MSI sąsiaduje z obszarami Wawer, Anin, Międzylesie i Zerzeń. Od północy ogranicza go ul. Lucerny, od wschodu linia kolejowa, od południa linia ulic Mitrowej i Piechurów, a od zachodu Kanał Zagoździański.

Linki zewnętrzneEdytuj

GaleriaEdytuj


Obszary Wawra wg Miejskiego Systemu Informacji

AleksandrówAninFalenicaLasMarysin WawerskiMiedzeszynMiędzylesieNadwiśleRadośćSadulWawerZerzeń


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię