FANDOM


Disambig
Ten artykuł dotyczy rozgłośni radiowej. Zobacz też: Tor wrotkarski Jutrzenka.

Radio AK Jutrzenka. Właściwa nazwa to Polskie Radio Armii Krajowej Jutrzenka im. Generała Grota Stefana Roweckiego. Rozgłośnia Światowej Federacji Kombatantów Polskich.

Prywatna rozgłośnia radiowa nadająca z bloku mieszkalnego przy ul. Dereniowej na Ursynowie na częstotliwości 99,5 MHz. Właścicielem i konstruktorem nadajnika jest Andrzej Cielecki, w którego mieszkaniu znajduje się studio. Początek nadawania to 14 grudnia 1981 r. kiedy radio wyemitowało w eter informację o wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. Początkowo nadawało na falach krótkich, by potem przejść na zakres UKF. Wykorzystywało mininadajniki na częstotliwości 73 MHz. Z początkiem lat dziewięćdziesiątych przeszło na nadawanie w górnym zakresie UKF - 98,1 MHz, a od roku 1999 nadaje na częstotliwości 99,5 MHz. W roku 2001 uzyskało koncesję KRRiTV. Emituje audycje edukacyjne, kulturowe i niepodległościowe. Przez kilka lat współpracowało z Redakcją Polską BBC.

adres: 02-776 Warszawa, ul. Dereniowa 4/32

Linki zewnętrzneEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię