FANDOM


Pragowanie z książką - akcja mająca na celu upowszechnienie czytelnictwa wśród mieszkańców Warszawy. Organizatorem trwającej od 15 lipca do 30 sierpnia 2007 roku akcji był Maciej Steppa. Polegała ona na możliwości czytania przy kawie wyłożonych w kawiarni książek. Czytane egzemplarze można było zabrać ze sobą do parku lub do ogródka kawiarnianego. W akcji uczestniczyły dwie praskie kawiarnie: Misianka i Postcafe, oraz śródmiejska Amatorska. Jako dodatkowe miejsce udostępniania książek pomysłodawca wybrał linię tramwajową nr 7. W weekendy podróżował tramwajami tej linii i w nich wypożyczał książki, które po przeczytaniu należało zwrócić w jednej z kawiarnii biorących udział w akcji. Do dyspozycji był szeroki wybór literatury pięknej, poradników, przewodników i książek dla dzieci. Każda z książek została ostemplowana; po zakończeniu akcji wszystkie książki trafiły do jednej z bibliotek publicznych na Pradze.

DaneEdytuj

Książki były udostępniane w godzinach:

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię