N44 | Czas jazdy (min): min – max 29 – 30 |
co 30 – 20-30 minut |
N44 – linia autobusowa nocna (rozkład jazdy), która kursuje spod Dworca Centralnego do Zajezdni Żoliborz. Linię obsługują zajezdnie Kleszczowa, Ostrobramska i Stalowa.
W 2017 roku w noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek (07/08.04 – 15/16.10) autobusy kursują trasą wariantową omijającą Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat.
Historia
Linię "N44" uruchomiono nocą z 31 maja na 1 czerwca 2007 w ramach reorganizacji nocnej komunikacji autobusowej, czyli tzw. VII nocnej rewolucji. Nowa linia połączyła Dworzec Centralny z Miodową, placem Wilsona, Starymi Bielanami, Wrzecionem i zajezdnią tramwajową "Żoliborz".
Od tego czasu linię dotykały głównie zmiany związane z objazdami i remontami, a największy z nich trwał od 9 listopada 2008 do 9 maja 2009, kiedy to w związku z fatalnym stanem wiaduktu w ciągu ul. Andersa i wyłączeniem go z ruchu dla autobusów linię "N44" skierowano na objazd Zakroczymską i Krajewskiego. 1 czerwca 2009 roku pętlę północną przeniesiono z Zajezdni Żoliborz na Metro Młociny, jednak po otwarciu Mostu Północnego linię "N44" ponownie skierowany na pętlę Zajezdnia Żoliborz. Dnia 6 marca 2015 linia została czasowo skrócona do krańca Zgrupowania AK Kampinos[1], dnia 27 kwietnia wróciła na swoją podstawową trasę.
Trasa
ostatnio zmieniana 26 marca 2012
Ulice
Dworzec Centralny – Emilii Plater – Świętokrzyska (powrót: Świętokrzyska – al. Jana Pawła II) – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa – Mickiewicza – Słowackiego – Żeromskiego – Przybyszewskiego – Kasprowicza (powrót: Kasprowicza – al. Reymonta – Żeromskiego) – Kasprowicza – Zgrupowania AK Kampinos – Zajezdnia Żoliborz
Trasa w noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek:
... Świętokrzyska - Marszałkowska - Królewska - pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera (powrót: Senatorska - Wierzbowa) – Senatorska - Miodowa ...
Przystanki
Dworzec Centralny
Emilii Plater
Rondo ONZ
Metro Świętokrzyska
Metro Świętokrzyska
Nowy Świat
Uniwersytet
Hotel Bristol
Plac Zamkowy
Kapitulna
Plac Krasińskich
Franciszkańska
Muranowska
Dworzec Gdański
Generała Zajączka
Plac Inwalidów
Plac Wilsona
Plac Wilsona
Teatr Komedia
Metro Marymont
Park Kaskada
Żeromskiego
Perzyńskiego
Bielany-Ratusz
Przybyszewskiego
Schroegera
Oczapowskiego
Metro Wawrzyszew
Metro Wawrzyszew
Sokratesa
Metro Młociny
Metro Młociny
Zgrupowania AK Kampinos
Zajezdnia Żoliborz
Trasa w noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek:
Metro Świętokrzyska
Metro Świętokrzyska
Królewska
Zachęta
Plac Piłsudskiego
Plac Teatralny
Kapitulna
Przypisy
Linki zewnętrzne
Linie autobusowe nocne ZTM |
Kursujące od 2007 roku: N01 • N02 • N03 • N11 • N12 • N13 • N14 • N16 • N21 • N22 • N24 • N25 • N31 • N32 • N33 • N34 • N35 • N36 • N37 • N38 • N41 • N42 • N43 • N44 • N45 • N46 • N50 • N56 • N58 • N61 • N62 • N63 • N64 • N71 • N72 • N81 • N83 • N85 • N86 • N88 • N91 • N95 |