FANDOM


Polna 40

Wejście do muzeum w kamienicy przy ul. Polnej 40

Kartka na drzwiach Muzeum Marii Dąbrowskiej

Kartka na drzwiach

Polna 40-tablica

Tablica upamiętniająca Marię Dąbrowską, wmurowana w ścianę kamienicy przy ul. Polnej 40

Muzeum Marii Dąbrowskiej - odział Muzeum Literatury, poświęcony Marii Dąbrowskiej, polskiej pisarce. Jest to jedno z najmniejszych warszawskich muzeów. Mieści się na przy ul. Polnej 40 m 31, w mieszkaniu w którym Dąbrowska przeżyła 37 lat (1917-1954) i i napisała większość swoich dzieł, w tym prawie w całości "Noce i dnie".

Do zwiedzania udostępniono 3 pokoje wypełnione pamiątkami po pisarce. Każdy odwiedzający może liczyć na osobiste oprowadzenie.

Godziny otwarcia:

  • poniedziałki, środy, piątki 10.00-15.30
  • wtorki, czwartki 12.00-18.00
  • pierwsza i trzecia niedziela miesiąca 12.00-17.00

CiekawostkiEdytuj

  • Na drzwiach muzeum znajduje się niezwykła pamiątka z czasów Powstania Warszawskiego - kopia odręcznej kartki umieszczonej tam przez pisarkę, która jak wszyscy mieszkańcy 2 października 1944 została zmuszona do opuszczenia Warszawy, z prośbą do rodaków o uszanowanie jej dorobku literackiego i pozostawianych w mieszkaniu rzeczy. Niestety, część przedmiotów należących do Dąbrowskiej zaginęła.

Linki zewnętrzneEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię