FANDOM


Michał Patryk Matejka (ur. 8 stycznia 1979 w Warszawie) – polityk lokalny z Ursynowa, przewodniczący Rady Dzielnicy Ursynów w latach 2006-2010 i od 2017.

Od 2002 jest radnym Ursynowa z ramienia PO. 18 grudnia 2006 został wybrany przewodniczącym Rady Dzielnicy Ursynów. W czerwcu 2009 roku spotkał się z oskarżeniami opozycyjnych radnych o nepotyzm i niedopełnianie obowiązków. Miał zostać odwołany, do niego jednak nie doszło, ponieważ na wyznaczonym na 26 czerwca wieczorem posiedzeniu nie pojawili się radni opozycji[1]. Ci stwierdzili, że "Matejka zrobił to złośliwie"[2].

Mieszkaniec Ursynowa od 1985 r. Ukończył Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Prawa i Administracji UW na kierunku prawo obecnie doktorant na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukonczył Wyższy Kurs Obronny dla kierowniczej kadry administracji publicznej na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej oraz studia podyplomowe z zakresu ewaluacji programów rozwoju społeczno-gospodarczego realizowane przez Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych EUROREG - Uniwersytetu Warszawskiego. Radny Ursynowa III (w 2002 otrzymał 421 głosów) i IV ( w 2006 dostał 1843 głosy) kadencji. Od 2006 roku Przewodniczący Rady Dzielnicy. Od 2008 r. Doradca Ministra Zdrowia, zwolennik budowy Szpitala Południowego na Ursynowie. Należy do Platformy Obywatelskiej od jej powstania czyli 2001 roku.

Walczy o budowę parków na Ursynowie. To z jego inicjatywy Rada Dzielnicy podjęła decyzję w sprawie przeniesienia budowy budynków komunalnych z mieszkaniami socjalnymi z rejonu Lasku Brzozowego na ulicę Kłobucką oraz budowy na uratowanym obszarze parku. Pomimo ataków zwolenników zabudowy przedpola Lasu Kabackiego blokami z sukcesem walczył o ocalenie tego obszaru dla mieszkańców poprzez uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego tak aby w przyszłości moc utworzyć tam park.

PrzypisyEdytuj

  1. Historia ocalenia przewodniczącego Matejki, gazeta.pl, 26.06.2009
  2. Pretensje do szefa ursynowskiej rady, gazeta.pl, 25.06.2009

Linki zewnętrzneEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.