FANDOM


Kinoteka pod Gwiazdami – cykliczne bezpłatne plenerowe oglądanie filmów i zapisów koncertów muzycznych na placu przed Kinoteką (przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Alej Jerozolimskich).

Inicjatywa została zorganizowana przez Kinotekę, Gazetę Stołeczną i Radio Roxy FM. Filmy można oglądać od środy do soboty o godz. 22.00. Na widowni przygotowano 300 miejsc, a ekran umieszczono na tle Alei Jerozolimskich. Repertuar podzielono według dni: w środy repertuar muzyczny, w czwartek film wybierany będzie przez widzów (spośród pięciu propozycji drukowanych na łamach Gazety stołecznej), w piątek – "kino qultowe", a w sobotę program opracowują recenzenci dodatku kulturalnego do Gazety Wyborczej "Co jest Grane" – Paweł Flis i Paweł Mossakowski. Sobotni seans składa się z dwóch filmów połączonych tematem przewodnim, a po seansie filmowe party na placu.

W 2007 roku impreza trwa od 27 czerwca do 22 września, kolejne edycje odbywały się w podobnych ramach czasowych.

Linki zewnętrzneEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię