FANDOM


Józef Południak (ur. 19 marca 1943 w Chmielniku koło Rzeszowa, zm. 18 kwietnia 2016) – duchowny katolicki, niegdyś wikariusz parafii bł. Władysława z Gielniowa, później proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Rembertowie koło Grójca.

Był synem Józefy Wiglusz i Pawła Południaka. 6 czerwca 1971 roku przyjął sakrament kapłaństwa z rąk biskupa Ignacego Tokarczuka. Był wikarym w Radzyminie, następnie w kilku warszawskich parafiach, później w Piastowie, a od jesieni 1988 do czerwca 1993 roku w parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie.

Od czerwca 1993 do czerwca 1996 roku był proboszczem we wsi Werdun koło Tarczyna. Od czerwca 1996 do czerwca 2013 roku był proboszczem parafii w Rembertowie Grójeckim. W 2013 roku przeszedł na emeryturę, początkowo rezydując w wyżej wspomnianej parafii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię