FANDOM


Express Wieczorny – dawniej warszawski dziennik popołudniowy, obecnie bezpłatny dwutygodnik wydawany na terenie Warszawy, powiatu warszawskiego zachodniego oraz powiatu sochaczewskiego.

Express Wieczorny jako dziennik ukazywał się od 1946 do 1999 roku. Posiadał wydanie sobotnie, które nazywało się Kulisy (okresowo był to weekendowy dodatek). W popularnym „Expresiaku” drukowane były m.in. felietony Wiecha. Od 1991 roku właścicielem gazety została Fundacja Prasowa „Solidarność”, oficyna prasowa Porozumienia Centrum, co spowodowało, że Express Wieczorny stał się obiektem sporów politycznych. Później właścicielem Expressu była szwajcarska spółka Marquard Media, która przejęła gazetę w 1992 roku i zlikwidowała tytuł w 1999 roku.

Gazeta została reaktywowana przez wydawnictwo Milenium Media i funkcjonuje jako bezpłatny dwutygodnik reklamowo-informacyjny rozprowadzany w stolicy i okolicznych miejscowościach. Jej pierwszy numer po reaktywacji ukazał się 22 lipca 2004 roku.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię