FANDOM


E-7 Czas jazdy (min):
min – max
29 – 36
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 7-10 minut
Skarbka z Gór (autobus E-7)

Autobus MAN NG313 Lion's City G na linii E-7 na ul. Skarbka z Gór (2015)

E-7linia autobusowa ekspresowa (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z Osiedla Derby na Dworzec Wileński. Linię obsługuje zajezdnia autobusowa Stalowa.

HistoriaEdytuj

Linia "E-7" została uruchomiona po raz pierwszy dnia 9 marca 2015 roku, w związku z oddaniem do użytku centralnego odcinka II linii metra, została skierowana na tymczasowo objazdową trasę z pętli Zaułek przez Skarbka z Gór, Świętego Wincentego, Młodzieńczą, Radzymińską i al. Solidarności na Dworzec Wileński, zaczęła kursować jedynie w godzinach szczytu i tylko w jednym kierunku – rano do centrum, a po południu na obrzeża miasta.

Dzięki ograniczonej liczbie przystanków kierowca może wybrać trasę alternatywną zamiast jazdy rozkładowym odcinkiem Świętego Wincentegoal. Solidarności w celu ominięcia korków.

Od dnia 21 września 2015 roku trasę rozkładową poprowadzono przez Trasę Toruńską do ul. Radzymińskiej, a dnia 7 marca 2016 roku poprowadzono ją przez ulice Targową i Wileńską, dodając przystanki przelotowe w Targówku.

TrasaEdytuj

ostatnio zmieniana 7 marca 2016

Ulice (trasa według rozkładu)Edytuj

Osiedle DerbySkarbka z GórBerensonaGłębockaToruńskaMarki: al. Armii Krajowej – Ząbki: al. Piłsudskiego – Warszawa: Radzymińskaal. SolidarnościTargowaDworzec Wileński

Kursy odbywają się tylko w godzinach szczytu tylko w jednym kierunku.

PrzystankiEdytuj


K1 Osiedle Derby
S Osiedle Derby III
S Osiedle Derby VI
S2 Skarbka z Gór
Ż Kąty Grodziskie
Ż Grodzisk
S Okrągła
S Osiedle Lewandów I
S Jesiennych Liści
Ż Geodezyjna
S Młodzieńcza
S1 Dworzec Wileński
K2 Dworzec Wileński

Linki zewnętrzneEdytuj


Linie autobusowe ekspresowe ZTM

Kursujące: E-1E-2E-7E-9
Zawieszone: E-5
Zlikwidowane: E-3E-4E-6E-8