FANDOM


Michaliny (kamień, powstanie)

Kamień upamiętniający walki o Lotnisko Młociny

Michaliny (kamień pamiątkowy, mogiła)

Mogiła na tyłach kamienia pamiątkowego

Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Dęby Młocińskie” (inna nazwa Park Nowa Warszawa) - park położony na warszawskich Bielanach ograniczony:

Tenże zespół przyrodniczo-krajobrazowy został utworzony 1 lipca 2002 roku. Park ma 9,26 hektara i stanowi fragment dawnych Lasów Młocińskich oraz bażantarni przypałacowej Henryka Brühla, na jego terenie znajdują się wyjątkowe okazy starych dębów i platanów oraz aleje kasztanowcowe i grabowe. W części wschodniej w drzewostanie modrzewiowym znajduje się pomnik ku czci partyzantów z Puszczy Kampinoskiej poległych w czasie powstania warszawskiego. Na jego tyłach znajduje się pamiątkowa mogiła z walk o Lotnisko Młociny.

Nazwa "Park Nowa Warszawa" nawiązuje do planowanego w okresie międzywojennym miasta-ogrodu Nowa Warszawa, które miało powstać w okolicach Młocin.

Do Dębów Młocińskich można dojechać do przystanku Anny Jagiellonki autobusami: 103, 106 i 181.

Linki zewnętrzneEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

W sieci Wikii

Losuj Wikię