710 | Czas jazdy (min): min – max 42 – 50 |
co 10-20 – 20-40 – 20-40 minut |
710 – linia autobusowa zwykła strefowa (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z Osiedla Kabaty przez Konstancin-Jeziorną do krańca Targowisko w Piasecznie. Linię obsługuje zajezdnia autobusowa Woronicza i ajent Mobilis.
Historia[]
Linia "710" została uruchomiona 25 czerwca 1985 roku, w wyniku zmiany oznaczenia linii podmiejskiej "210". Kursowała ona wówczas z Wilanowa przez Mirków i Konstancin-Jeziornę do Piaseczna, pod fabrykę Polkolor.
W 1992 roku wydłużono jej trasę do krańca Wilanowska. Po połączeniu w 1996 roku z linią "728", pojechała nową trasą przez Mirków. Dalsze korekty przechodziła już tylko w związku z remontem poszczególnych ulic w Konstancinie.
1 września 2011 roku, w związku z fatalnym stanem nawierzchni na pętli Polkolor w Piasecznie, linia została skierowana do krańca Szkolna[1]. 16 kwietnia 2012 roku dotychczasowa trasa objazdowa została przyjęta jako stała[2].
24 września 2018 roku, w związku z otwarciem dla autobusów ciągu ulic Korbońskiego – Rosnowskiego – Relaksowa, linia "710" została skierowana na nową stałą trasę – od skrzyżowania ulic Drewny oraz Korbońskiego, linia "710" jedzie wyżej wymienionym ciągiem ulic do pętli Osiedle Kabaty[3].
5 czerwca 2021 roku, w związku z oddaniem do użytku pętli Targowisko w Piasecznie, linia została skierowana do rzeczonej pętli.
Trasa podstawowa[]
ostatnio zmieniana 5 czerwca 2021 roku
Ulice[]
Osiedle Kabaty – al. Komisji Edukacji Narodowej - Wąwozowa - Relaksowa - Rosnowskiego - Korbońskiego – Drewny – Bielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Bielawska – Mirkowska – al. Wojska Polskiego – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – al. Wojska Polskiego) – Piłsudskiego – Prusa – Chylicka – Długa – Chylice: Starochylicka – Chylice-Pólko – Piaseczno: Chyliczkowska – Jana Pawła II – Targowisko
Przystanki[]
Osiedle Kabaty
Metro Kabaty
Zaruby
Wąwozowa
Rosnowskiego
Stare Kabaty
Rów Natoliński
Wiedeńska
Korbońskiego
Osiedle Patio
Andrutowa
Waflowa
Bielawa:
Warszawska
Osiedle Konstancja
Konstancin-Jeziorna:
Borowa
Klarysew
Polna
Ogrodowa
Południowa
Mirkowska
Mirków-Szkoła
Papiernia
Aleja Wojska Polskiego
Sobieskiego
Park Zdrojowy
Stocer
Piasta
Plac Sportowy
Skolimów
Tabita
Chopina
Pańska
Jasna
Chylice:
Chylice
Piaseczno:
Zielona
Chyliczkowska-Technikum
Chyliczowska-Technikum
Kościelna
Wojska Polskiego
Targowisko
Przypisy
- ↑ Zamknięcie pętli PIASECZNO-POLKOLOR, ztm.waw.pl (archiwum), 2011-08-27. [dostęp: 2013-01-17].
- ↑ Stałe zmiany tras linii 710, 724, 727, 739, 807 i L-3, ztm.waw.pl (archiwum), 2012-04-13. [dostęp: 2012-05-10].
- ↑ Zmiany w układzie komunikacyjnym na terenie Wilanowa, Ursynowa, Mokotowa i Konstancina-Jeziorny, ztm.waw.pl (archiwum), 20 września 2018 [dostęp: 15 listopada 2018]
Linki zewnętrzne[]
Linie autobusowe strefowe ZTM |
Kursujące: 702 • 703 • 704 • 705 • 706 • 707 • 709 • 710 • 711 • 712 • 713 • 714 • 715 • 716 • 717 • 719 • 720 • 721 • 722 • 723 • 724 • 727 • 728 • 729 • 730 • 731 • 733 • 735 • 736 • 737 • 738 • 739 • 742 • 743 • 750 |